Pages

4 Haziran 2017 Pazar

Rüyada başka alemlere açılan gizemli kapılar : The Phase (Evre)

                                                       rüyada açılan geçit kapısı (1)

Bir önceki yazımızda insanları rahatsız eden ve üç harfliler olarak bilinen görünmez varlıklara karşı çok faydası olan ve çok rahat bir şekilde yapabileceğimiz dua ve ayetlerin gücünü işlemiştik..Ayrıca bu görünmez varlıkların daha çok insanın uyku zamanlarında geldiğini ve (insanı uykusuz bırakabilecek seviyede) rahatsız ettiğini de belirtmiştik.

Evet,biz bu konunun çok ayrı bir şey olduğunu belirtmiştik.Ancak bazı rüya araştırmacıları,(anladığım kadarı ile) bu tür konuların,"insanın bilinç altındaki baskı ve değişimler"den dolayı gerçekleşebileceğini dile getiriyorlar.Her insanın uyku evresinde yaşayabileceği,"sanki insanın üzerine biri oturmuş gibi baskı hissetmesi,konuşamaması vs" durumu olan "uyku felci"nin de bu bilinç altındaki baskı ve değişimlere dahil olduğu belirtiliyor..

Her neyse,insanın uykusunda yaşamış olduğu "uyku felci"nin, aslında o insanın (bilmeden) rüyasında "ruhunun başka alemlere açılan gizemli geçit kapılarından birinde dolaştığının" işareti olarak da görülüyor..Yani aslında "uyku felci" geçiren bir kişi,aslında rüyasında başka alemlere ait bir boyutta dolaşmış olabileceği durumu var..

Uyku felcini yaşayan biri olarak,uyku felci esnasından önce rüyamda benim (ruhumun) başka alemlerde dolaştığımı doğrusu pek hatırlamıyorum..O uyku felci esnasında,üzerimde gerçekten birinin olduğunu Allah(cc)'ın izniyle gözlerimi açınca anlayabilmiştim.Yani bence bu anlatılan uyku felci,benim yaşadığımdan çok farklı bir boyutta.Demek ki,bu nedenle uyku felcinin de 2 (iki) farklı anlamı oluyor,diyebiliriz;

Uyku Felcinin 2 Farklı Anlamı;
------------------------------------------
1.anlamı ruhun başka alemlerde dolaşması durumu (ruhun astral seyahati /lucid rüya görülmesi)
2.anlamı ise uyku esnasında size gerçekten birinin vücudunuza baskı yapması durumu..(üç harflilerin size musallat olması gibi)

Uyku felcinin 2.anlamını DUANIN GÜCÜ adlı başlıkta elimden geldiğince açıklamaya çalışmıştım..Bu yazıyı oraya giderek okuyabilirsiniz..

1.anlamını ise öyle uzun uzadıya anlatmayacağım..Evet,ben de gördüm bu şekilde rüyaları..Havalara uçmalar,başka alemlere gitmeler,kazalar,aşklar,korkular,sevgiler vs vs..Bunları anlatmayacağım.Ama size konular hakkında bazı videolar vereceğim..Bunları izlemeniz,konu hakkında bir bilgi sahibi olmanızı sağlayacağını tahmin ediyorum..

The Phases Dreaming (Rüyanın Evreleri)

                                                    rüyada açılan geçit kapısı (2)

İçimizde gizli olan ne, gelecekte bizi ne bekliyor? Belgesel film "Evre"

İlk videomuz genellikle rüya konusunu işleyen ve "astral seyahat ve lucid rüyalar" ile ilgili bilimsel verilere dayanan bilgiler veren belgesel bir video ile ilgili.. Eğer hemen her zaman yaşamış olduğunuz rüyalarınızın evreleri  ile birlikte astral seyahat,uyku felci,lucid rüyalar vb ile ilgili bilimsel bir çalışma istiyorsanız bu belgesel videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim..Lucid Rüya ve Lucid Rüya Görme Teknikleri

                                                            Lucid Dreaming (4)

İkinci videomuz ise rüya evrelerinden biri olan "Lucid Rüya" ile ilgili..Bu video tam bir bilimsel çalışma olmasa da,gene de çok faydalı bir video olduğunu söyleyebilirim..Mutlaka bunu da izleyin derim..Bu videoyu,burada fazla yer kaplamaması için vermedim.Yerine giderek izleyebilirsiniz.. BAK VE İZLE

Dr.Strange(Film)

                                                     Dr.Strange - Geçit Kapısı (3)

2016 yapımı bu film "astral seyahatı ve başka boyutlara açılan geçit kapıları"nı işleyen başarılı bir yapıt olmuş..Ve çok sayıda da ödüllerin sahibi..Ve şu sıralar özel tv kanallarında da gösterilmeye başladı..Bu filmi,"astral seyahat  ile geçit kapılarını" merak edenlerin izlemesini tavsiye ederim..Youtube,de trailer bölümüne bakabilirsiniz.. Doctor Strange Official Trailer 2

KAYNAKLAR;
-------------
(1) resim1 https://www.psychologytoday.com/blog/the-mysteries-love/201602/four-levels-lucid-dreaming
(2) resim2 http://science.howstuffworks.com/life/inside-the-mind/human-brain/lucid-dreaming.htm
(3) resim3 https://www.linkedin.com/pulse/doctor-strange-creating-vfx-magic-marvel-lauren-brady
(4) resim4 https://www.youtube.com/watch?v=mb3WXO8BPHA

Yayıncı: Yazar Ertuğrul Yıldırım tarafından yayınlanmıştır; Copright 2017

6 yorum:

 1. bu rüyalar konusu ilginç. çok rüya görürüm. ve hemen hemen hep uçarım. bir de kaçarım. ciddiyim. bu iki türün versiyonları. rüyaları filme çeken makine olsaydı. öykülerim genelde rüyalarımdan çıkıyor. gece hayatım sanırım renkli ve fantastik, gündelik yaşamın tam tersi yani :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inan eskiden ben de çok rüya görürdüm..şu an bunlar azalmasına rağmen senin yaşadığın gibi havalara uçmalar vs ben de yaşıyorum zaman zaman şu sıralar..hatta öyle ki kimsenin duymadığı müzik ve şarkı sözlerini ağzımda mırıldadığımı görümüşümdür..bu tür rüyalar aslında bizim "özgür olmak isteyen ama olamayan bir ruh halimizin içine düşmüş olduğu durumu" gösteriyor..

   sanmıyorsam japonlar rüyaları algılayan bir cihaz bulmuş " Japonlar'dan rüya kayıt makinası! "Geliştirdikleri aletle retinaya gelen sinyalleri inceleyen Japon bilim adamları, rüyalar ile beyinden geçen düşünceleri dijital ortama aktarmayı başardı. Araştırma grubunun başkanı Yukiyasu Kamitani, "İnsanlar bir nesneye baktıklarında, retinaya bir sinyal geliyor ve gelen sinyal beyindeki görme duyusuna iletiliyor. İşte biz bunları dijital ortama aktararak görüntüleri elde edebiliyoruz" şeklinde konuştu.(http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/nevidyo/video-izle/Japonlar-dan-ruya-kayit-makinasi--hjSuohcZZAdr.html ) " Buraya bakabilirsin..

   Bu geliştirilirse,artık rüyalar film gibi dijital ortama çekilebilecek..böylece öykü ve hikayelerini daha iyi organize edebileceksin..:) keşke böle bi makine olsaydı,yeni yeni şarkı parçaları,müzikler ortaya çıkartabilirdim ben de.. :)) teşekkür ederim deppçim..

   Sil
 2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu konuyu aslında biraz daha açıp irdeleyebiliriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt,aslında üzerinde durulması gereken bir konu olduğu için sizin de dediğiniz gibi konuyu biraz daha açıp irdelemek lazım..kimbilir belki de ileride bu olabilir..🙂teşekkür ederim..🙂

   Sil
 3. Şu astral seyahatlere bende sık sık çıkarım aslında

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt aslinda her insan böle sık sık astral sehayat yapmali bence de..🙂teşekkür ederim..🙂

   Sil